Home Dijital Gazete Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kurban Bayramı mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kurban Bayramı mesajı

by uretimvetuketim

Erdoğan’ın konuşmasından bazı satır başları şöyle:

“Aziz milletim, sevgili kardeşlerim sizleri n kalbi duygularımla selamlıyorum. Kurban Bayramı’nızı canı gönülden tebrik ediyorum.

Kurban Bayramı’nın ayrılmaz bir parçası olan Hac farizasını yerine getirmek üzere kutsal topraklarda bulunan vatandaşlarımızın ibadetlerinin kabul olmasını Allah’tan diliyorum. Kendileri keserek veya vekalet yoluyla kestirerek Hz. İbrahim ve Hz. İsmail’in teslimiyetiyle Rabbimize kulluklarını gösteren vatandaşlarımın kurbanlarının da kabul olmasını Allah’tan temenni ediyorum.

Bu mübarek günlerin hepimize hayırlar getirmesi ve kurbanlarımızın kurtuluşa vesile olması niyazıyla “Yaza dönsün kışınız bayramlar bayram olsun dert görmesin başınız bayramlar bayram olsun otlar dikenler dolsun nemrutların çanına kolay gelsin işiniz bayramlar bayram olsun” diyorum. Bizleri bir Kurban Bayramı’na daha sağlıkla, huzurla, esenlikle kavuşturan Rabbimize hamdüsena ediyorum. Bayramları yakın çevrelerinden başlayarak tüm mazlumların ve mağdurların yüzlerini güldürecek hayrühasenat vesilesi kılan kardeşlerimizi ayrıca tebrik ediyorum. Medeniyetimizden ve kültürümüzden tevarüz ettiğimiz bayramları, çocuğundan yaşlısına tüm insanlarımızın sevinç günleri haline dönüştüren geleneklerimizi özellikle yaşatan herkese şükranlarımı sunuyorum.

Aziz milletim dünyanın sağlıktan güvenliğine kadar her alanda ciddi sınavların verildiği zamanlardan geçiyoruz. Böyle dönemler kardeşliğimizi daha da artırmaktadır.
Maruz kaldığımız bedelleri nesillerdir ödüyoruz. Tüm dünya kendi siyasi ekonomik, güvenlik sorunlarla boğuşuyor. Biz ise yakaladığımız fırsatları değerlendirmeye çalışıyoruz. Kurdaki dalgalanmaların vatandaşlar üzerindeki etkisinin farkındayız.

İnşallah bu defa tarihten aldığımız dersler hem de sahip olduğumuz avantajlarla büyük Türkiye’nin gerilemesine izin vermeyeceğiz.

Her bayramda olduğu gibi yola çıkacak sürücülere seslenmek istiyorum. bayram ile 15 Temmuz ve hafta sonu tatillerinin birleşmesiyle uzun bir ara ortaya çıktı. Vatandaşlarımızın kimi memleketine kimi tatil beldelere kimi alternatif yollara çıktı. Şehir dışına çıkan vatandaşlarımıza mutlaka kemer takmalarını ve sabırlı olmalarını bekliyorum. Kurban Bayramı’nın maddi ve manevi üzüntüye dönüşmemesini temenni ediyorum. Kalın sağlıcakla.”
Hibya Haber Ajansı

You may also like

Leave a Comment