Home Dijital Gazete Kendimi Fenerbahçe formasına yakın hissettim

Kendimi Fenerbahçe formasına yakın hissettim

by uretimvetuketim

 

MEHMET BAYER – 01.02.2022 – HİBYA – Türkiye’ye gelmiş en iyi ve sempatik yabancı basketbolcular arasında ilk sıralarda yer alan ABD’li Pete Williams, oynadığı takımlar arasında kendisini Fenerbahçe formasına yakın hissettiğini söyledi.

Fenerbahçe, Galatasaray, Tofaş, Ülkerspor ve İTÜ formalarını terleten, ”Spider” lakabıyla anılan Williams, HİBYA’ya yaptığı açıklamada, şu anda California’da yaşadığını, San Bernardino’da denetimli serbestlik departmanında kolluk kuvvetleriyle çalıştığını bildirdi.

Williams, Larry Richard ile 1987 yılında NBA yaz liginde oynadıklarını, o dönem Fenerbahçe’nin kendisini Türkiye’ye davet ettiğini belirterek, ”Çabukluğum, koşabilmem ve zıplayabilmem en büyük güçlerimden bazılarıydı. İlk olarak Fenerbahçe ile başladım ve herkes beni tanıdı. Takım arkadaşlarım iyi oynamama yardımcı oldu ve bol smaç yaptım. Bu da beni çok sevdirdi. Ayrıca çok özverili bir oyuncuydum.” dedi.

 

Türkiye’de rekabeti en çok yaşayan Fenerbahçe’de ve Galatasaray’da forma giydin. Hangisini kendine daha yakın hissettin?” sorusuna Williams şu yanıtı verdi:

”Fenerbahçe. Çünkü başladığım yer orası ve orada 2 sezon oynadım. Galatasaray ile de deneyimim güzeldi ama orada hiç Fenerbahçe’deki kadar rahat olmadım. Kendimi Fenerbahçe formasına daha yakın hissettim.”

 

”Oldukça iyi. Ama bence her yıl daha da iyiye gidiyor. Benim dönemimdeki en önemli oyuncular Erman Kunter, Efe Aydan, Orhun Ene, Harun Erdenay, Serdar Apaydın, Levent Topsokal, Hüsnü Çakırgil ve Ömer Büyükaycan. Hala iletişim kurduğum arkadaşlarım var. Zaman zaman sosyal medyadan görüşüyoruz.”

Hala hatırladığı, unutamadığı anlarla ilgili de bilgi veren Williams, ”Çok güzel anlarım var. Ama gittiğimiz her yerde Fenerbahçe taraftarlarını görmek benim için unutulmazdı. İzmir, Ankara, Mersin…Kaldığımız otellerin önüne gelir, dışarıda tezahürat yaparlardı. En iyi oynadığım dönem Ülker içindi. 1995’te Fenerbahçe’ye karşı şampiyonluğu kazanmak unutamayacağım bir şeydi. Takım arkadaşlarımı gerçekten çok seviyor ve birlikte oynarken çok eğleniyorduk.” diye konuştu.

Pete Williams, karşısında oynamakta zorlandığı oyuncuları ise Larry Richard, Marty Embry, Kenny Green ve Darry Middleton olarak sıraladı.

Fenerbahçe ve Galatasaray rekabeti hakkında ise Williams, ”Takip ediyorum, ama eskisi kadar yakından değil. Takımlarda o kadar çok yabancı oyuncu var ki şimdi çok farklı. Fenerbahçe Galatasaray rekabetinin her zaman olduğu gibi yoğun olduğunu düşünüyorum.” diye konuştu.

Williams, Türkiye’de geçirdiğim zamanın kesinlikle çok değerli olduğuna işaret ederek, sözlerini şöyle tamamladı:

”Hayatımın en güzel 10 yılını geçirdiğim bir dönemdi. Bana çok iyi davranıldığı için Türk konukseverliğinin anlamını gerçekten anlıyorum. Türkiye benim ikinci evim ve orada oynamama fırsat veren, hala sıcak bir şekilde beni kabul eden birçok arkadaşıma ve hayranıma sonsuza dek minnettarım. Türkiye’yi ve Türk insanını seviyorum. Çoğunluk bana her zaman iyi davrandı. Oradaki kültüre saygım var ve asla tamamen bir Amerikalı gibi görünmeye çalışmadım. Türkiye’de ömür boyu sürecek arkadaşlıklarım var.”

Hibya Haber Ajansı

You may also like

Leave a Comment