img

Mao Ning: “Bahar Bayramı tatilinde Çin dinamik ve mutlu bir atmosfere girdi”


Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mao Ning, Bahar Bayramı tatilinde Çin’in dinamik ve mutlu bir atmosfere girdiğini söyledi.

Bahar Bayram tatilinde yurt dışına seyahate çıkan Çinlilerin sayısı gözle görülür bir şekilde arttı. Birçok ülke, Çinli turistleri sıcaklıkla karşılayarak bunun ülkelerindeki turizmin ve hatta ekonominin toparlanmasını bir hayli teşvik edeceği görüşünde birleşti.

Sözcü Mao Ning, bugünkü günlük basın toplantısında yaptığı konuşmada, “Verilere göre, Bahar Bayramı tatilinde toplam 2 milyon 870 bin kişi yurt dışına seyahat gerçekleştirdi. Yurt dışı seyahatine giden kişi sayısının günlük ortalaması, geçen yılının aynı dönemine göre yüzde 120,5 artışla 410 bini buldu. Yurt dışı seyahatiyle ilgili rezervasyonlarda yüzde 640’lık artış görülürken, uçak bileti siparişleri ise 4 kat arttı.” dedi. 

Tüm bu verilerin Çinli turistlerinin dünya ülkelerinde sıcaklıkla karşılandığını gösterdiğine değinen sözcü, ayrıca Bahar Bayramı tatili boyunca Çin genelinde seyahate çıkan toplam kişi sayısının 300 milyonu geçtiğini, sinema salonlarının 129 milyon izleyici ağırlarken, toplam 6 milyar 700 milyon yuandan fazla gişe hasılatı elde edildiğini belirtti.

Sözcü, turizm ve tüketim piyasasındaki canlanmanın Çin halkınının güzel yaşam beklentisi ve ülkenin kalkınmasına olan güvenin bir yansıması olduğunu, aynı zaman dünya halklarının Çin ekonomisinin toparlanmasındaki güçlü dinamiğin dünya için öneminin farkında olduğunu ifade etti.

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Vakıf Katılım

 

 

 

 

Haber Aboneliği

CANLI YAYIN EKRANI

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.