Home Türkiye Sağlık Sen Şube Başkanı Hız: “Her daim korku ile yaşıyoruz”

Sağlık Sen Şube Başkanı Hız: “Her daim korku ile yaşıyoruz”

by uretimvetuketim

AFYONKARAHİSAR – 08.07.2022 – HİBYA – Sağlık Sen üyeleri Konya Şehir Hastanesi’nde görevli Uzm. Dr. Ekrem Karakaya’nın görevi başında canice katledilmesi nedeniyle Afyonkarahisar Devlet Hastanesi önünde toplanarak basın açıklaması yaptı.

Sağlık Sen Şube Başkanı Abdülkadir Hız; “Can güvenliği sağlanmadığı için, yeterli tedbir alınmadığı için, Ekrem Hocamızın örneğinde olduğu gibi canımız yanıyor, isyan ediyoruz” dedi.

Sadece teşekkür ve alkış

Tüm sağlıkçılar adına basın açıklamasını okuyan Sağlık Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Abdülkadir Hız şunları söyledi:

“Tüm dünyayı kasıp kavuran küresel Pandemi döneminde kendilerinin ve yakınlarının hayatlarını tehlikeye atarak vatandaşımızın sağlığını korumak için gece gündüz hizmet veren, ancak sadece teşekkürle ve alkışla ödüllendirilen kahramanlıkla rütbelendirilen. Pandemi sonrası şiddete, ölüme, mobinge maruz bırakılan ve çalışma şartlarını çekilmez hale getirilen siz değerli sağlık çalışanı arkadaşlarımız.

Sürekli uyarılarımıza, tedbir çağrılarımıza rağmen maalesef dün Konya’da bir defa daha korktuğumuz başımıza geldi. Hepinizin bildiği gibi bir doktor arkadaşımız, canice katledildi. Hayatının baharında caninin kurşunlarına hedef olan Uzm. Dr. Ekrem Karakaya, görevi başında, yeni çalışmaya başladığı hastanede katledildi. Katliam aleti ise bir silah…”

 

You may also like

Leave a Comment